Co to jest audyt SEO?

O tym, że pozycjonowanie jest jednym z najistotniejszych czynników promocji w internecie, wie praktycznie każdy, kto prowadzi e-biznes. Widoczność w sieci przekłada się na większą rozpoznawalność, zaufanie klientów, współczynnik odwiedzin i w końcu ostatecznie również konwersję. Jednym z najważniejszych elementów SEO jest budowa i zawartość serwisu. Dobrze zoptymalizowana pod względem wyszukiwarki witryna, to klucz do tego, aby uzyskać i utrzymać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO to dokładna analiza witryny internetowej pod względem jej dostosowania do preferencji i wymagań wyszukiwarki. W związku z częstymi aktualizacjami i tym samym zmianami mechanizmów wyszukiwania ciężko jest zachować pewność, że nasza strona ciągle jest aktualna. Specjaliści przeprowadzający audyt SEO są na bieżąco z wszystkimi nowościami, co pozwala im ocenić, czy strona spełnia wszystkie możliwe dla niej czynniki, aby pojawiać się możliwie najwyżej.

Audyt strony internetowej umożliwia wykrycie błędów, które mogły się przyczynić do błędnej indeksacji w wyszukiwarce. Fachowcy analizujący witrynę, sprawdzają również, jakie jej elementy mogą wymagać poprawy i doradzają, w jaki sposób sprawić, aby strona wyświetlała się na dobrych miejscach po możliwie, jak największej liczbie fraz kluczowych.

Co otrzyma klient w ramach audytu?

Klienci, którzy zdecydują się na audyt swojej strony internetowej, mogą liczyć na nie tylko dokładną analizę, ale również kompleksową poradę w zakresie rozwiązywania znalezionych problemów. Jeśli audyt SEO wykaże, że możliwe jeszcze bardziej efektywna optymalizacja witryny, to klient otrzyma szczegółowe wytyczne zmian w aktualnej budowie strony.

Oprócz analizy i wskazania elementów, które wymagają poprawy, fachowcy doradzają jakie możliwe są do zastosowania nowe rozwiązania, które przyczyniają się do zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach. Właścicielowi witryny mogą zostać zaproponowane nowe funkcjonalności, dodatkowe elementy, a także zmiany w strukturze całej strony lub pojedynczych podstron.

Artykuł wspiera firma: www.smart-seo.pl

About the author

Dodaj komentarz